Menu

WYBÓR TAŚMY LED

14 września 2016 - Profile LED, Taśmy LED

Obecnie, jednym z wiodących sposobów na oświetlenie nowoczesnych mieszkań, jest taśma LED. Na rynku, pojawiło się i wciąż pojawia się wiele rożnych modeli i konfiguracji taśm LED. Co jest czynnikiem wyróżniającym w ten rodzaj oświetlenia spośród innych? Jest to przede wszystkim łatwość podziału, bowiem taśmę led można podzielić na kawałki jedynie przy użyciu nożyczek. Cięcia należy dokonać w odpowiednim miejscu, który jest zaznaczony na taśmie.

Podstawowym podstawowym podziałem taśm led, to ten ze względu na:

  1. rodzaj użytych diod;
  2. częstości występowania diody na taśmie;
  3. koloru świecenia;
  4. poboru prądu;
  5. długość;
  6. klasę szczelności na wodę;

Kiedy wybieramy interesującą nas taśmę LED, nalezy przede wszystkim brać po uwagę odpowiednie atesty danej taśmy, oraz czy posiada interesujące nas parametry świetlne. Warto zatem zapamiętać, zasadę, która mówi o tym, że im lepsza taśma, tym posłuży nam dłużej. Dlatego tez na urządzeniach tego typu, raczej nie wolno oszczędzać. Awaria tanich zamienników, może podwoić koszty, związane z wymianą lub założeniem innych urządzeń.

W kochani, zaleca się stosowanie taśm led, które charakteryzują się jak najlepszym i najjaśniejszym światłem. Kiedy jednak chcemy użyć taśmy led, jako elementu zdobniczego, można zastosować taśmy o standardowej mocy emitowanego światła. Dlaczego oświetlenie LED idealnie nadaje się jako element dekoracyjny, np sufitów podwieszanych? Jest tak, ponieważ mają one po prostu niewielkie gabaryty oraz są bardzo elastyczne. Dzięki temu, można je zamontować nawet w miejscach trudno dostępnych. Można je zastosowań w każdym zakątku domu a także, co ciekawe na zewnątrz przy pomocy specjalnego profilu, zabezpieczającego przed wilgocią.

Najlepiej oświetlenie led wygląda wtedy, kiedy jest ono ukryte,. Eliminujemy w ten sposób efekt punktowo świecących diod. Tutaj również nieocenione będą profile LED. Ukrycie taśmy i przesłonięcie jej mlecznym tworzywem, rozproszy światło, przez co stanie się ono przytulniejsze dla oka.

Aby dobrać odpowiednią taśmę led do mieszkania, nie można tez eksperymentować. jeżeli czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz, zapytaj się fachowca lub elektryka, aby mieć pewność że wszystkie prace z prądem zostaną wykonane bez wystąpienia niebezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *