Menu

Świetlówki LED

Technologia LED nie tylko znajduje zastosowania w środowisku domowym. Istnieją także rozwiązania dla przemysłu i biura, i jak oczywiście zarówno te jak i te domowe można stosować naprzemiennie, tak naturalnie w wybranych przypadkach będziemy chcieli użyć stosownych środków.

Z pewnością znane nam jest pojęcie świetlówki. Z pewnością też można się domyślić, że i w świecie LED znajdzie się jakieś podobne rozwiązanie. Tak i owszem – bowiem w tym artykule przybliżymy pojęcie świetlówek LED.

świetlówki ledWyobraźmy sobie podłużną listwę, w której zamknięta jest listwa na której wlutowanych jest kilkadziesiąt diod led skupionych obok siebie. To wszystko zakryte szybką ochronną. To właśnie jest świetlówka LED, wyglądem niewiele się różniąca od zwykłych świetlówek.  Jednak prawdziwą różnicą jest emitowane światło, jego właściwości, różnice zdrowotne dla oczu i wynikające z użytkowania pieniądze – których oczywiście spora ilość zostanie w naszej kieszeni.

Najczęstszymi miejscami stosowania świetlówek są instalacje przemysłowe, korytarze, biura lub sale produkcyjne. To właśnie tam najbardziej opłacalna będzie ich wymiana, do której przystąpienia nie powinniśmy zwlekać. Wynika to oczywiście z niskich kosztów eksploatacji. Świetlówek takich nie będziemy często wymieniać (przy nieprzerwanej pracy żywotność diod wynosi nawet 5 lat!) a pobór prądu będąc niesamowicie niskim w porównaniu do zwykłych lamp.

Jak wszystkie diody elektroluminescencyjne, świetlówki LED są niezwykle odporne na cykle włącz/wyłącz. Co prawda nie stanowi to problemu w miejscach pracy, ale stanowi to świetne rozwiązanie do domu, np. w kuchni. Kolejną cechą ogólną świateł ledowych jest drastycznie niższe wydzielanie dwutlenku węgla, co czyni je świetną alternatywą dla tradycyjnych świetlówek w ekologicznym miejscu pracy.

Ostatnią rzeczą o której warto wspomnieć jest niezwykle ceniony w przemyśle i biurach odcień światła. Tutaj przychodzą nam dwie ledowe popularne barwy: biały zimny i biały neutralny. Któryś z nich na pewno się nada idealnie i zastąpi nieprzyjemne zżółknięte odcienie czym poprawimy nie tylko atmosferę ale i jakość pracy.